به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13518 تاریخ و ساعت انتشار: 97/11/24 14:35
در جریان دوازدهمین عرضه اولیه امسال فرابورس رقم خورد
کشف قیمت 8300 ریالی هر سهم زفکا
در این عرضه به ۳۴۷ هزار و ۶۴ نفر در سقف قیمت، سهام «زفکا» تخصیص یافت و بدین ترتیب به هر کد معاملاتی حداکثر ‏‏۱۷۴ سهم در قیمت 8300 ریال اختصاص داده شد.‏

دوازدهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال 97 با کشف قیمت 8300 ریالی هر سهم شرکت کشت و دامداری فکا رقم خورد که با اضافه شدن این شرکت به گردونه معاملات سهام گروه زراعت و خدمات وابسته، ارزش بازاری این صنعت در فرابورس به بیش از 12 هزار میلیارد ریال در فرابورس رسید.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، امروز چهارشنبه 24 بهمن ماه شاهد عرضه اولیه 60 میلیون سهم معادل 20 درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا بودیم که سرمایه‌گذاران مشارکت ۳۴۸ هزار و ۴۶۷ نفری در آن داشتند.

در این عرضه به ۳۴۷ هزار و ۶۴ نفر در سقف قیمت، سهام «زفکا» تخصیص یافت و بدین ترتیب به هر کد معاملاتی حداکثر ۱۷۴ سهم در قیمت 8300 ریال اختصاص داده شد.

دوازدهمین عرضه اولیه فرابورس در نماد «زفکا» همانند عرضه‌های پیشین به روش ثبت سفارش صورت گرفت و مدیر عرضه آن نیز کارگزاری صبا تامین بود.

روز گذشته چهل‌وهشتمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه ویژه شرکت کشت و دامداری فکا در فرابورس ایران برگزار شد که مدیرعامل این شرکت محصول اصلی زفکا را شیر خام و بازار اصلی آن را بازارهای داخل کشور عنوان کرد.

به گفته جمشید جلیل‌نژاد شرکت کشت و دامداری فکا با تولید سالیانه 64 هزار تن شیر خام حدود 15 درصد از تولید شیر صنعتی استان اصفهان را در اختیار دارد و همچنین سهم این شرکت از تولید شیر خام ایران 0.7 درصد است.

وی دارایی‌های جاری شرکت کشت و دامداری فکا در تاریخ 29 اسفندماه 1396 را رقم 389 میلیارد ریال اعلام کرد که تا پایان آذرماه 97 حدود 16 درصد رشد کرده و به 453 میلیارد ریال رسیده است.

شایان ذکر است که با عرضه اولیه سهام زفکا، پنجمین شرکت از گروه زراعت و خدمات وابسته در سال 97 روی تابلو معاملات فرابورس رفت.

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما