به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13505 تاریخ و ساعت انتشار: 97/11/16 16:09
وزیر اقتصاد در نشستی با اقتصاددانان جوان عنوان کرد
تامین مالی باید از بازار پول به بازار سرمایه حرکت کند
دژپسند با طرح این سوال که مگر می‌توان در این دوره بحث اقتصاد دیجیتال را مطرح نکرد؟ گفت: ما برای حل مشکلات نیازمند عقل جمعی هستیم و کشورهای دیگر در تعریف ابزار مالی اسلامی در بورس پیشرفت داشته‌اند ولی ما تنها از این ابزارها استفاده می‌کنیم به جای آنکه به پیشرفت و توسعه این ابزارهای باشیم.

در نشست هم‌اندیشی با اقتصاددانان جوان با بیان اینکه وزارتخانه تحت مدیریتش متولی تنظیم سیاست‌های اقتصادی کشور است و در زمینه اشتغال نیز باید ورود و مدل‌هایی را برای ارائه تعریف کند، گفت: باید روزی برسد که از نظام اقتصادی بر پایه بانک به سمت بازار سرمایه حرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، فرهاد دژپسند با اشاره به لزوم مولدسازی دارایی‌های دولت گفت: دولتی که روی گنج نشسته اگر در بخش نفت دچار مشکل شود به چالش خواهد خورد. همچنین یک بخش عمده گرفتاری‌ها به روش‌ها و افکار سنتی برمی‌گردد و ما در این زمینه‌ها و نوسازی تفکر اقتصادی مشکل داریم.

وی با طرح این سوال که مگر می‌توان در این دوره بحث اقتصاد دیجیتال را مطرح نکرد؟ گفت: ما برای حل مشکلات نیازمند عقل جمعی هستیم و کشورهای دیگر در تعریف ابزار مالی اسلامی در بورس پیشرفت داشته‌اند ولی ما تنها از این ابزارها استفاده می‌کنیم به جای آنکه به پیشرفت و توسعه این ابزارهای باشیم.

به گفته دژپسند در بحث بلاک‌چین که توسط کمیسیون اقتصادی دولت پیگیری می‌شود فاصله تفکرات زیاد است و عده‌ای نادانسته و از روی ترس مقاومت می‌کنند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: همه ما از کمبود سرمایه ناراحتیم ولی با بهره‌ور کردن دارایی‌های داخلی، رشد اقتصادی تا ۶ درصد افزایش خواهد یافت پس برای پیشرفت بیشتر نیازمند تامین مالی خارجی هستیم و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این بخش بسیار حایز اهمیت است.

 

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما