به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13491 تاریخ و ساعت انتشار: 97/11/08 17:56
از شنبه 13 بهمن‌ماه به مدت سه روز کاری انجام می‌شود
پذیره‌نویسی 10 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت در فرابورس
اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند برای‎ ‎خرید منافع حاصل از توسعه 11 حلقه چاه نفت از ‏شنبه 13 بهمن‌ماه تا دوشنبه پانزدهم همین ماه به مدت سه روز کاری به روش مبتنی بر حراج پذیره‌نویسی ‏خواهد شد.‏

پذیره‌نویسی 10 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند به منظور خرید منافع حاصل از توسعه 11 حلقه چاه نفت از طریق فرابورس ایران از روز شنبه 13 تا دوشنبه 15 بهمن‌ماه انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند در نظر دارد تعداد 10 میلیون ورقه منفعت خود را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با نرخ 19 درصدی پذیره‌نویسی کند.

بر این اساس پذیره‌نویسی اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند که در زمینه توسعه میادین نفتی و گازی شامل طرح توسعه با لرزه‌نگاری، مطالعات مهندسی، حفاری چاه‌های نفتی و گازی، نصب تاسیسیات تولید و خطوط انتقال نفت و گاز و ... فعالیت می‌کند در نمادهای اروند «01 تا اروند 07» به ترتیب به مبالغ 1000، 500، 4000، 1000، 2000، 1000 و 500 میلیارد ریال از طریق فرابورس انجام می‌گیرد.

مدت این اوراق 3 ساله بوده و تعداد کل اوراق نیز 10 میلیون ورقه به ارزش 10 هزار میلیارد ریال است که در روز شنبه سیزدهم بهمن‌ماه جاری منتشر و در بهمن‌ماه سال 1400 سررسید خواهد شد.

همان‌گونه که اشاره شد نرخ اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند 19 درصد سالانه تا سررسید است که هر 6 ماه یک‌بار به حساب دارندگان آن واریز خواهد شد.

کنسرسیومی از شرکت‌های تامین سرمایه شامل تامین سرمایه‌های امید، امین، تمدن، کاردان، لوتوس پارسیان، ملت و نوین، بازارگردانی و متعهد پذیره‌نویسی این اوراق را بر عهده دارند.

همچنین شرکت ملی نفت ایران ضمانت اصل اوراق را بر عهده گرفته و صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت نیز به عنوان ضامن سود اوراق معرفی شده است.

ناشر این اوراق شرکت واسط مهر و بانی آن شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند است. همچنین از دیگر ارکان این اوراق منفعت می‌توان به امین یعنی موسسه آزمون پرداز ایران مشهود، عامل فروش؛ شرکت کارگزاری خبرگان سهام و عامل پرداخت سود؛ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اشاره کرد.

به این ترتیب منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند برای خرید منافع حاصل از توسعه 11 حلقه چاه نفت از شنبه 13 بهمن‌ماه تا دوشنبه پانزدهم همین ماه به مدت سه روز کاری به روش مبتنی بر حراج پذیره‌نویسی خواهد شد.

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما