به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13489 تاریخ و ساعت انتشار: 97/11/02 09:15
مدیرعامل فرابورس در دیدار با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
بازار سرمایه شفاف‌ترین بازار عملیاتی با کمترین اختلاف مالیاتی
پورابراهیمی همچنین از تعیین تکلیف سهام عدالت در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در جلسه‌ای که به تازگی با حضور ‏رئیس‌جمهوری برگزار شد، مقرر شد در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی موضوع سهام عدالت به جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسد.‏

مدیرعامل فرابورس ایران در دیدار صمیمانه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد بازار سرمایه که در محل بورس کالای ایران برگزار شد، بر موضوع عدالت مالیاتی تاکید کرد و گفت: بازار سرمایه در میان همه بازارها شفاف‌ترین بازار عملیاتی است که کمترین اختلاف مالیاتی را دارد؛ در صورتی که متاسفانه بسیاری از شرکت‌های بیرونی مالیات پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران به نقل از سنا، امیر هامونی در این جلسه به کارکرد ابزارها در بازار سرمایه و مزایای آن برای دولت‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اسناد خزانه اسلامی تنها اوراق بازار بدهی با ضمانت دولتی است، ابزاری بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی محسوب می‌شود و دولت نیز با اعتماد به سازوکار بازار سرمایه، علاقه‌مند به ادامه روند تسویه بدهی‌هایش از طریق فرابورس است.

در این دیدار همچنین محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: خانه ملت، بازار سرمایه و دولت با تعاملی بیش از گذشته به دغدغه‌های متولیان بازار سرمایه پاسخ خواهند داد و در این راستا اگر پیش‌نویس متن اصلاح یا ایجاد قانون جدید در حوزه بازار سرمایه کشور از سوی مدیران ارشد این بازار پیشنهاد شود، کمیسیون اقتصادی مجلس نیز  آمادگی دارد کار را در قالب طرح پیش  ببرد.

پورابراهیمی همچنین  از تعیین تکلیف سهام عدالت در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در جلسه‌ای که به تازگی با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد، مقرر شد در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی موضوع سهام عدالت به جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسد.

وی خاطرنشان کرد: دولت تصمیم دارد سالانه چهار هزار میلیارد تومان از محل سهام عدالت سود توزیع کند که البته اگر این رقم در بازار سرمایه تجمیع شود، طرح‌های اقتصادی بزرگی را در کشور می‌توان عملیاتی کرد.

سید علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی هم در این جلسه با بیان اینکه بازار سرمایه کشور یک اکوسیستم کامل است، اظهار داشت: تصمیم‌گیرندگان و سیاست‌گذاران می‌توانند بنای رشد آتی کشور را مبتنی بر این بازار شکل دهند.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه از بزرگ‌ترین سرمایه‌های کشور است، گفت: همه باید تلاش کنیم که به خوبی از بازار سرمایه  صیانت کرده و بیش از پیش از ظرفیت‌های آن در اقتصاد کشور استفاده کنیم.

در دیدار صمیمانه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار  و مدیران ارشد بازار سرمایه همچنین علی صحرائی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار  عنوان کرد: بازار سرمایه کاملا شفاف به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و هم‌اکنون  ۲۲ تالار استانی نقطه تماس مستقیم این بازار با مردم را تشکیل می‌دهند.

صحرایی افزود: تقاضای ما به عنوان بورس تهران از  دولت و مجلس این است که هزینه اوراق اختیار تبعی که ابزاری کاملا واقعی است مورد قابل قبول مالیاتی قرار گیرد.

در این دیدار همچنین مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه هنوز برخی صنایع و گروه‌های کالایی محصولات خود را در بورس عرضه نمی‌کنند، پیشنهاد کرد که برنامه منظمی برای عرضه محصولات در بورس ارائه شود تا شاهد تعادل هر چه بیشتر بازارها باشیم.

سلطانی نژاد به توسعه معاملات گواهی سپرده سکه طلا با حضور بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: معاملات گواهی سپرده سکه طلا که در بورس پیگیری می‌شود، کمک کرده تا سکه در بورس حضور فیزیکی داشته باشد و معاملات کاغذی مبتنی بر این کالا به پشتوانه سکه طلا و با شفافیت انجام شود. اگر معاملات سکه طلا شفاف شود، آمارهای واقعی از معاملات آن در دسترس خواهد بود و انجام این معاملات در بورس کالا از ناهنجاری‌هایی همچون احتمال آب کردن سکه جلوگیری می‌کند.

 

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما