به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
29
خرداد
1398
کد خبر: 13459 تاریخ و ساعت انتشار: 97/09/27 11:33
فروش قطعی هفتمین اختراع در بازار دارایی فکری فرابورس ایران
در حال حاضر فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری به 299 دارایی فکری اعم از 286 اختراع، 10 طرح صنعتی و 3 علامت تجاری در صنایع مختلف همچون شیمیایی و پلیمر، سلامت، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، رنگ و رزین، لوازم خانگی، صنایع دارویی و ... رسیده است و چندین مشاوره عرضه اعم شرکت‌های تامین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری و کارگزاری با این بازار همکاری می‌کنند.

بازار دارایی فکری فرابورس در جدیدترین معامله خود شاهد فروش یک اختراع دیگر تحت عنوان «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی برای کاهش کلسترول بدن» به ارزش 9 میلیارد و 100 میلیون ریال بود تا بدین ترتیب هفتمین اختراع از درگاه این بازار به فروش برسد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، از آغاز راه‌اندازی بازار دارایی فکری از خرداد سال 1393 تا کنون در مجموع 11 اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری از مسیر این بازار به «فروش قطعی» رسیده یا «مجوز بهره‌بردای از آن برای مدت معین» صادر شده است که ارزش معاملات این بازار رقمی نزدیک به 82 میلیارد ریال است.

در حال حاضر فهرست عرضه‌های این بازار به 299 دارایی فکری اعم از 286 اختراع، 10 طرح صنعتی و 3 علامت تجاری در صنایع مختلف همچون شیمیایی و پلیمر، سلامت، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، رنگ و رزین، لوازم خانگی، صنایع دارویی و ... رسیده است و در این مسیر چندین مشاوره عرضه اعم شرکت‌های تامین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری و کارگزاری با این بازار همکاری می‌کنند.

اختراعات فروخته شده در این بازار علاوه بر آخرین معامله آن که در تاریخ 24 آذرماه 1397رقم خورد، شامل «استارتر هوشمند دیجیتال ضد سرقت خودرو»، «فيلتر شيكونين جاذب مواد مضر و سرطان‌زاي دود سيگار»، «ساخت دستگاه ظرفشویی با سیستم AIR JET»، «ترازوی سلامتی و غذایی رژیمی هوشمند»، «بدن خشک‌کن سقفی» و «فرایند تولید سوسیس وکالباس بدون نیتریت و بدون میکروارگانیسم از ماهی» است که ارزش معاملات این اختراعات 52 میلیارد و 750 میلیون ریال است.

 در عین حال در این بازار دو طرح صنعتی «باربند نرم خودرو» و «لیوان ساده استوانه‌ایی» به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون ریال فروخته شده و در نهایت دو علامت تجاری FINSTARS و SHEMSHAD نیز به ارزش مجموع 16 میلیارد و 600 میلیون ریال به فروش قطعی رسیده‌اند.

در این میان در آخرین معامله این بازار مشاور عرضه اختراع «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی برای کاهش کلسترول بدن» کارگزاری سهم آشنا بود که پیش از این نیز توانسته معامله 2 اختراع، یک طرح صنعتی و یک علامت تجاری را به ارزش مجموع 33 میلیارد و 500 میلیون ریال در بازار دارایی فکری فرابورس با موفقیت به انجام برساند.

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما