به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
3
خرداد
1398
کد خبر: 13447 تاریخ و ساعت انتشار: 97/09/10 15:10
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
گامی مهم در بین‌المللی شدن بازار سرمایه/ ارتقای جایگاه سازمان بورس در آیسکو
سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه تمامی ارکان بازار سرمایه ایران از جمله شرکت‌های بورس تهران، بورس انرژی، ‏بورس کالا، فرابورس و سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و کانون‌ها نیز می‌توانند به عضویت آیسکو درآیند، افزود: از مزایا و ‏ویژگی‌های مهم ارتقای عضویت برای بازار سرمایه ایران، مشارکت در کلیه رأی‌گیری‌های آیسکو، امکان عضویت در تمامی ‏کمیته‌های آن، شرکت در تمامی رویدادها و فعالیت‌های آیسکو به‌طور فعال‌تر و پررنگ‌تر است.‏

تلاش‌های بی‌وقفه سازمان بورس و اوراق بهادار برای ارتقای عضویت از «پیوسته» به «عادی» به سرانجام رسید.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این خبر، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: ارتقای عضویت در این نهاد بین‌المللی نمایانگر رشد و تکامل جهانی بازار سرمایه ایران است و برای دست‌یابی به این جایگاه، تمامی قوانین و استانداردهای موجود در بازار سرمایه ایران با استانداردهای موجود در آیسکو منطبق شد.

دبیر شورای عالی بورس با اشاره به اینکه آیسکو تقریبا 95 درصد بازارهای سرمایه دنیا را در برمی‌گیرد، ادامه داد: پس از ده سال تلاش و پیگیری‌های مستمر و طی برگزاری جلسات متعدد با دبیر کل و مقامات ارشد آیسکو و نیز انجام رایزنی‌های لازم با مقامات سایر بازارهای سرمایه دنیا، سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در فروردین 1395 به عنوان یکی از اعضای پیوسته آیسکو پذیرفته شد.

وی تصریح کرد: تلاش‌های بی‌وقفه سازمان بورس به منظور ارتقای عضویت از «پیوسته» به «عادی» از همان ابتدا آغاز شد که این مهم اکنون به سرانجام رسید.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تلاش‌ها و زحمات بی‌وقفه تیمی در سازمان بورس به منظور تحقق این هدف، گفت: نکته حائز اهمیت این است که از این پس بسترهای لازم برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیشتر فراهم می‌شود و سرمایه‌گذاران خارجی قادر خواهند بود تا با اطمینان بیشتری در بازار سرمایه ایران سرمایه‌گذاری کنند.

دکتر محمدی خاطرنشان کرد: حضور سازمان بورس در آیسکو منجر به تبادل اطلاعات در بالاترین سطح حوزه بازار سرمایه با نهادهای ناظر بر بازار سرمایه عضو آیسکو می‌شود. همچنین انتقال تکنولوژی، تخصص و استفاده از برنامه‌های آموزشی آیسکو فرصتی بی‌نظیر برای بازار سرمایه ایران فراهم می‌کند.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه تمامی ارکان بازار سرمایه ایران از جمله شرکت‌های بورس تهران، بورس انرژی، بورس کالا، فرابورس و سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و کانون‌ها نیز می‌توانند به عضویت آیسکو درآیند، افزود: از مزایا و ویژگی‌های مهم ارتقای عضویت برای بازار سرمایه ایران، مشارکت در کلیه رأی‌گیری‌های آیسکو، امکان عضویت در تمامی کمیته‌های آن، شرکت در تمامی رویدادها و فعالیت‌های آیسکو به‌طور فعال‌تر و پررنگ‌تر است.

یادآور می‌شود؛ با ارتقای صورت گرفته، سازمان بورس و اوراق بهادار می‌تواند ریاست و معاونت کمیته‌های عضو از جمله «کمیته منطقه‌ای شمال آفریقا و خاورمیانه» و «کمیته رشد و بازارهای نوظهور» را به دست آورد و امکان عضویت در هیئت رئیسه آیسکو را نیز خواهد داشت.

 

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما