به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13424 تاریخ و ساعت انتشار: 97/08/15 14:56
با بی‌اعتنایی حداکثری بازار سرمایه ایران به تحریم‌های آمریکا
رکورد مشارکت در عرضه‌ اولیه پتروشیمی قائد بصیر شکسته شد
هفتمین عرضه اولیه سال 1397 در فرابورس با مشارکت گسترده و کشف قیمت 8500 ریالی هر سهم از سهام «شبصیر» رقم ‏خورد.‏

با بی‌اعتنایی حداکثری بازار سرمایه ایران به اعلام اسامی شرکت‌های جدید تحت تحریم آمریکا، رکورد مشارکت‌کنندگان در هفتمین عرضه اولیه فرابورس ایران شکسته شد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، امروز 10 درصد از سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر در بازار دوم فرابورس ایران عرضه شد و با استقبال 266 هزار و 156 نفری مشارکت‌کنندگان و ثبت تقاضای بیش از 146 میلیون و 535 هزار سهمی روبه رو شد که این ارقام حاکی از شکسته شدن رکورد حضور در عرضه‌های اولیه بازار سرمایه بود. بدین ترتیب با بی‌اعتنایی حداکثری بازار سرمایه ایران به اعلام اسامی شرکت‌های جدید تحت تحریم آمریکا، هفتمین عرضه اولیه سال 1397 در فرابورس با مشارکت گسترده و کشف قیمت 8500 ریالی هر سهم از سهام «شبصیر» رقم خورد.

پیش از عرضه بخشی از سهام شرکت پتروشیمی قائد بصیر اعلام شد که هر شخص حقیقی و حقوقی امکان خرید 650 سهم شبصیر را دارند که در جریان عرضه به دلیل استقبال خریداران، به هر کد معاملاتی تا سقف 126 سهم اختصاص داده شد.‏

این عرضه اولیه بود به روش بوک‌بیلدینگ انجام شد و دامنه قیمت در ثبت سفارش از 8000 تا 8500 ریال در نظر گرفته شده بود که در نهایت هر سهم این شرکت در سقف این دامنه قیمت خورد.

شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر که تولیدکننده انواع ABS است در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال 1382 شروع به تولید و عرضه محصولات خود به بازار کرد.

این شرکت پس از احراز تمامی شرایط پذیرش از 24 مهرماه سال 97 به عنوان یکصدوهشتادوسومین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

 

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما