به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13421 تاریخ و ساعت انتشار: 97/08/14 15:41
رئیس جمهور در دیدار با معاونان و مدیران وزارت اقتصاد اعلام کرد:
نقش سازنده بورس و فرابورس در اقتصاد کشور
روحانی فروش بنگاه‌های دولتی را به عنوان وظیفه بزرگ مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: بنگاه‌ها را سریع‌تر در بازار و بورس و فرابورس عرضه کنید و من هم به طور مرتب دولت و هم نیروهای مسلح و هم نهادهای عمومی غیردولتی را تشویق می‌کنم که به صلاح کشور و ملت است که اموال و سهام‌شان را بفروشند.

رئیس‌جمهور صبح امروز در دیدار با معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی به گزارش مسوولان این وزارتخانه از اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف اعم از خزانه، مالیات، اصل 44، بازار سرمایه، سهام عدالت و مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: در شرایطی هستیم که بازار بورس و فرابورس ما امروز نقش بسیار خوب و سازنده‌ای داشته است، این حرف درست است که ما بخشی از مسئولیت بانک‌ها را به تدریج باید به بازار سرمایه منتقل کنیم و بازار سرمایه ما این توان را دارد که بخشی از نیازمندی‌ها و تجهیز منابع مالی کشور را به عهده بگیرد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه امروز بازار سرمایه بار تبادل را عمدتا بر دوش دارد و می‌تواند بار سرمایه‌گذاری و تولید آینده را هم بر دوش بگیرد، به اوراق دولتی مورد معامله در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: دولت تلاش کرد تا اوراق در جامعه جایگاه مطمئنی پیدا کند و این کار بازار سرمایه را نیز تسهیل می‌کند.

روحانی با اشاره به اینکه چند بار در دولت تاکید کردم که حتی یک روز تاخیر چه در سود اوراق و چه در بازپرداخت آن جایز نیست، ادامه داد: مردم باید دقیقا بدانند دولت پای قولی که به آنها داده ایستاده است؛ این سرمایه و اعتمادی که می‌گوییم البته بسیار گسترده و وسیع است، اما یک بخش‌ آن در همین است که دولت به مردم اعتماد دهد که چگونه به اوراق همانند اسکناس اعتماد ‌کنند و این در جامعه بسیار مهم است و امیدواریم از این فرصت بسیار مناسب و خوبی که در بازار سرمایه ایجاد شده مخصوصا در این شرایط بتوانیم بهره‌برداری و استفاده بیشتری کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحریم هم به بازار سرمایه کمک کرده به این معنا که باعث شده قیمت ارز بالا برود و خود به خود به ارقام بازار سرمایه کمک کرده است، گفت: در عین حال بازار سرمایه مسئولیت سنگینی هم بر دوش دارد و می‌تواند در شرایط تحریم نقش بسیار خوبی را ایفا کند؛ چراکه به همان مقدار که ممکن است بانک‌ها دست و پایشان بسته شود، دست بازار سرمایه بازتر خواهد بود و باید فعال شود.

رئیس جمهور با اشاره به مسأله سهام عدالت و نقش آن در چرخه اقتصادی نیز گفت: من کاملا موافق هستم که مردم سود این سهام را بگیرند و بتوانند آن را در بازار تبادل کنند؛ چرا که این سهام متعلق به خود مردم است و در اختیار آنهاست و هر وقت بخواهند می توانند از آن استفاده کنند.

روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مدیران ارشد وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به خواص اقتصادی سهام عدالت گفت: این سهام می تواند حرکت خوبی برای تولید کشور نیز باشد.

وی همچنین با اشاره به نقش سهام عدالت در واگذاری گفت: این واگذاری هم می‌تواند به بازار سرمایه و هم اقتصاد کشور کمک کند.

روحانی فروش بنگاه‌های دولتی را به عنوان وظیفه بزرگ مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: بنگاه‌ها را سریع‌تر در بازار و بورس و فرابورس  عرضه کنید و من هم به طور مرتب دولت و هم نیروهای مسلح و هم نهادهای عمومی غیردولتی را تشویق می کنم که به صلاح کشور و ملت است که اموال و سهام‌شان را بفروشند. اشکالی ندارد سهامی داشته باشند، اما هم بنگاه و هم مدیریت را واگذار کنند. حالا یک سهمی هم در یک جایی داشته باشند در یک حدی اشکالی ندارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کار اصلی ما این است که بازار سرمایه را ترویج کنیم، خاظرنشان کرد: بازار سرمایه می‌تواند به ما و به بانک و تولید کمک کند. بازار سرمایه می‌تواند به مردم امید دهد. باید مالیات را سامان دهیم. وضع مالیاتی در سال‌های اخیر از گذشته بهتر شده است، اما همانطوری که گفته شد، معلوم نیست از آنهایی که مالیات می‌گرفتیم، شاید بعضی جاها لازم باشد کمتر بگیریم. چون شرایط امروز شرایط رونق نیست که مالیات بیشتر بگیریم اما خیلی‌ها هستند که مالیات نمی‌دهند، باید برای فرارهای مالیاتی راه‌حل علمی پیدا کنیم.

همچنین معاونین و مدیران وزارت اقتصاد و دارایی گزارشی از منابع و مصارف بودجه سال 97، ظرفیت ها، برنامه‌های آتی و اقدامات مناطق مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در مقابله با تحریم‌ها، اقدامات اتخاذ شده در حمایت از بازار سرمایه و دست آوردهای بدست آمده در دولت یازدهم و دوازدهم در بورس و فرابورس همانند رشد و افزایش تعداد شرکت ها، ارزش بازارو صندوق های سرمایه گذاری مشترک، جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی، چگونگی نحوه پرداخت سود سهام عدالت به خانواده ها بویژه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، اقدامات سازمان امور مالیاتی در خود اظهاری مالیاتی، پرداخت الکترونیک مالیات، حمایت از تولید و بخشودگی جرائم مالیاتی ارائه کردند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما