به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
4
اردیبهشت
1398
کد خبر: 13419 تاریخ و ساعت انتشار: 97/08/13 09:53
با عرضه 10 درصد از سهام پتروشیمی قائد بصیر رقم می‌خورد
هفتین عرضه اولیه فرابورس در هشتمین ماه امسال
‏33 میلیون سهم از کل سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر در نماد «شبصیر» پس فردا به روش بوک‌بیلدینگ عرضه اولیه ‏می‌شود که دامنه قیمت در ثبت سفارش از 8000 تا 8500 ریال در نظر گرفته شده است.‏

10 درصد از سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر سه‌شنبه پانزدهم آبان‌ماه در بازار دوم فرابورس ایران برای نخستین بار به عموم عرضه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، 33 میلیون سهم از کل سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر در نماد «شبصیر» پس فردا به روش بوک‌بیلدینگ عرضه اولیه می‌شود که دامنه قیمت در ثبت سفارش از 8000 تا 8500 ریال در نظر گرفته شده است.

مدیر و متعد خرید این عرضه شرکت کارگزاری تدبیرگران فرداست که تعهد خرید 50 درصد از سهام قابل عرضه در عرضه اولیه را در صورت فروش نرفتن داده است.

 روز گذشته چهل‌وسومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه مختص شرکت پتروشیمی قائد بصیر در فرابورس ایران برگزار شد که در جریان آن سهامدار عمده این شرکت اعلام کرد که «شبصیر» یکی از دو شرکت تولیدکننده انواع ABS است و تنها تولیدکننده ABSهای رنگی در کشور است که محصولات آن به خوبی قابل رقابت با محصولات وارداتی بوده و توانسته اعتماد و توجه بازار مصرف را به خود جلب کند.

همچنین به گفته مدیرعامل شبصیر این شرکت در سال 76 تاسیس، در سال 79 عملیات اجرایی و در سال 82 عملیات تولید و بهره‌برداری تولیدات پتروشیمی خود را آغاز شده است. وی کیفیت محصولات شرکت را قابل رقابت با مشابه خارجی دانست که بعضا جایگزین محصولات خارجی نیز شده و عنوان کرد: طی چند سال اخیر میزان تولیدات ABS در گریدهای مختلف در این شرکت افزایش یافته و به 41 هزار تن در سال رسیده و از ظرفیت اسمی فراتر رفته است که این موضوع سودآوری «شبصیر» را افزایش داده است.

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما