به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
29
خرداد
1398
اخبار
عنوان از تاریخ تا تاریخ
ردیفعنوانتاریخزمان
1 بررسی قانون بازار پایه به جلسه بعدی شورای عالی بورس موکول شد
امروز ایسنا با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و رئیس شورای عالی بورس گفت‌وگو کرد و از او پرسید که آیا قانون جدید بازار پایه در این جلسه بررسی شد، وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال گفت: قرار شد این موضوع در جلسه بعدی شورای عالی بورس بحث و بررسی شود.
98/03/29 11:22
2 عمليات پيچيده با رمز استقلال
عمليات بازار باز باعث مي‌شود كه نقدينگي جامعه از طريق عمليات بازار باز به سمت فعاليت‎هاي مفيد اقتصادي هدايت ‌شود و از اين جهت هم به نفع اقتصاد كشور است و باعث رشد و رونق توليد ملي مي‏‌شود. همچنين اين عمليات گام‌بندي تزريق پول بانك مركزي به بانك‌ها را موزون‌تر مي‌كند هرچند كه طبعا نمي‌تواند از حجم كل نياز درونزا به پول بانك مركزي در يك بازه زماني مشخص بكاهد. همچنين عمليات بازار باز يك مانع اوليه در مقابل اضافه برداشت بانك‌ها از بانك مركزي ايجاد مي‌كند و همچنين تبديل بدهي دولت به بانك‌ها به اوراق تا حد زيادي از ميزان انسداد در ترازنامه بخشي از بانك‌ها خواهد كاست.
98/03/29 11:17
3 عملیات بازار باز بخش سیاست‌گذاری پولی را سروسامان می‌دهد
رحمانی گفت: عملیات بازار باز، بخش سیاست‌گذاری پولی را سروسامان می‌دهد و قرار نیست بخش مربوط به نظارت بر نظام بانکی را حل کند؛ چرا که این موضوع نیازمند اقدامات جداگانه بانک مرکزی است.
98/03/28 09:22
4 اقدامات فرابورس برای هموارسازی مسیر ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه
به گفته غلامعلی‌پور کل فرایند و زنجیره‌ مورد نیاز برای پذیرش یک استارتاپ، از مرحله ایده تا جایی که به شرکتی سودآور تبدیل می‌شود در فرابورس وجود دارد.
98/03/26 11:21
5 کسب رتبه‌های برتر در لیگ قهرمانان فیاس توسط کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران
لیگ قهرمان نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی سال گذشته در ابوظبی امارات برگزار شد که طی ‏آن دو کارگزار ایرانی عضو فرابورس ایران توانستند مدال برنز این رویداد را در حوزه بازار بدهی کسب کنند. ‏امسال نیز مراسم فیاس به میزبانی بورس بخارست در کشور رومانی برگزار شد که دو کارگزاری عضو فرابورس ‏موفق به اخذ رتبه‌های دوم و سوم در بخش بازار بدهی شدند.‏
98/03/25 13:41
6 قوانین جدید بازار پایه غیرشرعی نیست
امیری اظهار داشت: حتما در زمان نوشتن دستورالعمل‌های مربوطه، کانون کارگزاران نقش‌آفرینی کرده و بنابراین قوانین جدید بازار پایه به هیچ عنوان خلق‌الساعه نبوده و یک شبه تدوین نشده است بلکه کار کارشناسی کاملاً بر روی آن صورت گرفته و پنج ماه نیز برای نظرخواهی از خبرگان و فعالان بازار سرمایه، بر روی سایت بوده است اما اکنون حساسیت عده‌ای برانگیخته شده و باز هم سازمان بورس، پذیرای نظرات است.
98/03/25 12:54
7 بازدهی 3 درصدی ارزش بازاری فرابورس به موازات عرضه 3 اخزا
در 5 روز کاری این هفته به طور میانگین روزانه 2861 میلیون ورقه بهادار به ارزش 8 هزار و 592 میلیارد ریال دادوستد شده است و ‏تمامی بازارهای فرابورس به استثنای بازار سوم عملکرد مثبتی را از خود نشان داده‌اند.‏
98/03/24 11:23
8 کمیته فقهی شرعی بودن قوانین جدید بازار پایه را تایید کرد
نکته دیگری که در جلسه مطرح شد این بود که این مساله باعث قیمت گذاری نشود. به این معنا که سازمان بورس و نهاد ناظر ، قیمت تعادلی را از محل قیمت های پیشنهادی به دست آورد و آن قیمت تعادلی به بازار اعلام شود و خریداران و فروشندگان محدوده‌ای را برای معاملات خود رعایت کنند.
98/03/22 16:39
9 نماد «دکپسول» چرا در دامنه نوسان قیمت 5 درصد بازگشایی شد؟
معاون بازار فرابورس توضیح داد: از آنجا که امروز تعداد تریدها در نماد «دکپسول» باز هم زیاد بود اجازه آکشن خوردن در این نماد داده نشد تا فرصت معاملات برای این سهم به منظور آماده‌سازی مجدد از بین نرود و بازگشایی سهم بار دیگر به تعویق نیفتد که بر همین اساس مطابق با دستورالعمل بازار، روز جاری سهام برای انجام معاملات در دامنه نوسان قیمت 5 درصد بازگشایی شد.
98/03/21 11:45
10 محورهای پنج‌گانه بررسی نظرات فعالان بازار سرمایه در مورد قوانین جدید بازار پایه
مدیرعامل فرابورس 5 محور بررسی نظرات فعالان بازار سرمایه در خصوص مقررات جدید بازار پایه را شامل اجرای دفعی یا تدریجی مفاد دستورالعمل، مخفی بودن سفارش‌های خریدوفروش، نحوه محدودسازی لات سایزها (سفارش‌های مشخص) برای جلوگیری از سیگنال‌‌دهی، تعداد روزهای کشف قیمت و دامنه نوسان بازار پایه عنوان کرد.
98/03/20 17:57
12345678910...
تعداد رکورد:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما