به روزرسانی :
3
اردیبهشت
1396
کد خبر: 12971 تاریخ و ساعت انتشار: 96/01/30 21:08
لزوم شفاف‌سازی و گزارش‌دهی استاندارد بر اساس IFRS
IFRS مخفف گزارش استاندارد بین‌المللی مالی است که از سال 1995 آغاز به کار کرد و در سال 2005 بسیاری از شرکت‌های اروپایی بر اساس آن گزارش‌های خود را مطرح کردند. در واقع تمام شرکت‌های حسابرسی دنیا در این استاندارد بین‌المللی نظر می‌دهند.

 

رویداد فین‌استارز 2017 در حالی روز گذشته به کار خود پایان داد که ضمن معرفی سه تیم برتر رقابت استارتاپی، در روزهای برگزاری این رویداد بزرگ پنل‌ها و کارگاه‌های متعددی به منظور آشنایی استارتاپ‌های مالی و عموم بازدیدکنندگان با قواعد بازار سرمایه و مباحث مرتبط با فضای کسب و کار استارتاپ‌های فین‌تک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، کامی زرگر، مدیر ارشد شرکت KPMG در یکی از کارگاه‌های برگزار شده در خصوص گزارش‌دهی مالی بر اساس استاندارد IFRS بر لزوم شفاف‌سازی و گزارش‌دهی بر اساس این استاندارد تاکید کرد.

کامی زرگر، مدیر ارشد شرکت KPMG ضمن ارائه تعریفی از IFRS گفت: IFRS مخفف گزارش استاندارد بین‌المللی مالی است که از سال 1995 آغاز به کار کرد و در سال 2005 بسیاری از شرکت‌های اروپایی بر اساس آن گزارش‌های خود را مطرح کردند. در واقع تمام شرکت‌های حسابرسی دنیا در این استاندارد بین‌المللی نظر می‌دهند.

وی یادآور شد: این استاندارد براساس اصول است و هر موضوع مانند درآمد، بیمه، دارایی‌های بورس و غیره در یک فصل قرار می‌گیرد بر این اساس یکی از دلایل اصلی استفاده از این استاندارد فراهم آوردن امکان قیاس است تا صورت‌های مالی شرکت‌های مختلف به وسیله آن مقایسه شود.

به گفته وی مزیت دیگر IFRS شفافیت این روش است و در حال حاضر 120 کشور دنیا از این این سیستم استاندارد در حسابرسی‌های خود بهره می‌برند.

وی در ادامه به بررسی مشکلات اصلی کشورها در راستای استفاده از این استاندارد پرداخت و گفت: در وهله اول آنها تصور می‌کنند تغییرات کوچک در سیستم حسابرسی آنها ایجاد می‌شود، این درحالی است که کار بسیار بیشتری باید صورت گیرد و باید به عنوان یک پروژه در نظر گرفته شود. در این حسابرسی، آموزش نیرو ضروری است و بسیاری از مدارک باید وجود داشته باشد.

زرگر با اشاره به اینکه انجام این پروژه زمان‌بر است تاکید کرد: مدیریت در این شیوه از گزارش دهی صورت‌های مالی بسیاری دخیل است اما باید با برنامه‌ریزی خاص با آن روبه‌رو شد؛ چراکه به دلیل مزایای خود در را به روی سرمایه‌گذاران باز می‌کند.

 

 

 

 

 

منبع خبر:
جستجوی نماد
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما