به روزرسانی :
برای حضور در فین استارز کلیک کنید.
10
فروردین
1396
کد خبر: 12885 تاریخ و ساعت انتشار: 95/10/22 17:13
با عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت گز سکه
معاملات تابلو دانش‌بنیان بازار SME یکشنبه آغاز می‌شود
10 درصد از سهام شرکت گز سکه معادل 4 میلیون و 919 هزار سهم در روز یکشنبه عرضه می‌شود.

عرضه اولیه سهام شرکت گز سکه در نماد «غگز» در روز یکشنبه 26 دی ماه 1395 توسط سهامدار عمده صورت می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت گز سکه شهریور امسال در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس ایران پذیرش شد و قرار است 10 درصد از تعداد 49 میلیون و 190 هزاری کل سهام این شرکت، معادل 4 میلیون و 919 هزار سهم عرضه ‌شود که ارزش اسمی هر سهم 1000 ریال است.

بر اساس دستورالعمل بازار شرکت‌های کوچک و متوسط، تنها اشخاص حقوقی و سرمایه‌گذاران نهادی امکان خرید سهام را دارند. سرمایه‌گذاران نهادی شامل بانک‌ها و بیمه‌ها، هلدینگ‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق بازنشستگی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و عمومی، هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از 5 درصد یا بیش از 5 ریال از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست ناشر را خریداری کند و... هستند.

به این ترتیب امکان ثبت سفارش برای هر یک از معامله‌گران برخط که مشمول یکی از گروه‌های یادشده که مجاز به خرید سهام در بازار SME هستند، وجود دارد.

شرکت گز سکه که حوزه فعالیت آن محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر است در شهریور امسال در فرابورس پذیرش شد.

این شرکت با نماد «غگز» در روز اول دی‌ماه 95 به عنوان دومین شرکت در بازار SME و نخستین شرکت در تابلو دانش‌بنیان، در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

به گفته محمد گوهریان مدیرعامل شرکت گز سکه، فروش این شرکت در سال 1394 حدود 150 میلیارد ریال بوده که با توجه به اینکه 60 درصد تولید شرکت در دو ماهه آخر سال است، پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 1395 به 200 میلیارد ریال برسد.

 

منبع خبر:
جستجوی نماد
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما